Dolgu ve Botox Uygulamalarında Muayene Olmanın Önemi Nedir?- Vital Fulya Plaza

Dolgu ve Botox Uygulamalarında Muayene Olmanın Önemi Nedir?

Dolgu ve botox teknolojisinin ilerlemesiyle yüz felci gibi hastalıklarda, yaşlanma ve kırışıklık sonucu oluşan kozmetik bozukluklarda çok değerli kazanımlar elde edebiliyoruz. Temel prensibimiz doğallığı bozmadan, en az dolgu-botox ürününü kullanarak en iyi sonuca ulaşmaktır. Bu anatomi bilgisinin yanında konuyla ilgili çalışma ve tecrübe gerektiren bir branştır. Yanlış ve gereksiz uygulamalar çok büyük hayati ve kozmetik riskler oluşturma potansiyeli barındırır.

Fiyat listesine ulaşımda sadece muayene için bize gelmiş hastalarımıza izin verebiliyoruz. Dolgu-botox muayenelerimiz % 50 indirimli. Muayene olmanın size çok büyük faydası olacaktır. Yüzde oluşan bir takım deformiteler sebep değil sonuçtur. Örnek vermek gerekirse tebessüm çizgilerinin derinleşmesi birçok hastamızda elmacık kemiğinden yanak sarkmasına bağlı gerçekleşir. Burada asıl sebep olan yanak dolgusu yerine tebessüm çizgisini doldurmak yanlış uygulamadır. Bu dokunun ağırlığının atması ve aksine daha çok sarkma nedenidir. Yanlış uygulama ters sonuç doğuracaktır.

Muayenenin diğer bir önemli tarafı yüz skorlaması ile asimetrik FSG noktalarının belirlenmesidir. Bu da oldukça önemli bir konudur çünkü yüzün güzelliğini etkileyen en önemli faktörlerden birisi de simetridir, simetri dolgu oranları ayarlayarak düzeltilebilir.

Dr. Selçuk Güney
Kulak Burun Boğaz Uzmanı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir