Prof. Dr. Alin Başgül Yiğiter

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı

Prof. Dr. Alin Başgül Yiğiter

1988 yılında İstanbul Nişantaşı Kız lisesinden okul birinciliğiyle mezun oldu. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesini başarıyla bitirdi. 1995-2000 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında ihtisasını yaptı. 2002-2004 yılları arasında Perinatoloji alanında dünyanın en önemli merkezlerinden biri olan Londra King’s College Üniversitesi Tıp Fakültes’inden Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Fetal Maternal Tıp Ünitesi Fetal Tıp (perinatoloji) uzmanlık diplomasını aldı. 2002-2009 yıllarında Marmara Üniversitesi Tıp fakültesi Kadın hastalıkları ve Doğum anabilimdalı ve Perinatoloji bilim dalında öğretim üyeliği yapmıştır. Kadın hastalıkları ve Doğum alanında 2007 yılında Doçent ardından 2012 yılında da profesör ünvanını almıştır. 2009 yılından beri İstanbul Florence Nightingale, Kadıköy, Avrupa ve Gayrettepe Florence Nightingale olmak üzere Tüm grup Florence Nightingale Hastanelerinde görev yapmıştır.

2009 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı ve ardından da Perinatoloji Bilim Dalı Başkanlığını yapmıştır. Yedi Yıl Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde, beş yılda İstanbul Bilim Üniversitesinde alanında öğretim üyeliği yapmış olan Prof. Dr. Alin Başgül Yiğiter, İstanbul Bilim üniversitesinde tıp fakültesi öğrencilerine gebelik ve doğum üzerine dokuz yıl süre ile ders vermiştir.
Perinatoloji uzmanı olan Prof. Dr. Alin Başgül Yiğiter’in 200 ü aşkın uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış makaleleri, uluslararası ve ulusal kongrelerde bildirileri mevcuttur. Prof. Dr. Alin Başgül Yiğiter birçok kez dünyanın çeşitli ülkelerine Kadın hastalıkları ve Doğum ve perinatoloji ile ilgili uluslar arası kongrelerde konuşma yapmak üzere davet edilmiştir.

Prof. Dr. Alin Başgül Yiğiter perinatoloji ve kadın hastalıkları ve doğum konularında yurtdışında yayınlanmış 6 kitapta bölüm yazarlığı yapmıştır.

Geçmiş olsun dileklerimle,
Selam ve Sevgiler,

www.alinbasgulyigiter.com
www.facebook.com/dralinbasgulyigiter