Op. Dr. Utku Erdem Özer

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Op. Dr. Utku Erdem Özer

1977’de Trabzon’da doğdu. Trabzon Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Uzmanlık Eğitimi aldı. Asistanlık döneminden itibaren sporcu yaralanmaları ve spor cerrahisi ile yakından ilgilendi.

2010-2012 arasında Manus El Grubu’nda el ve mikrocerrahi deneyimi edindi.

Koşu, yüzme ve bisiklete olan ilgisi nedeniyle koşu ve triatlon yarışlarına katılıyor. 10 kez half-ironman, 2 kez ironman mesafe yarışını tamamladı. 2016-2018 arasında

Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sağlık Kurulu üyeliği yaptı. Maraton İstanbul Spor Kulübü Başkanıdır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 1977’de Trabzon’da doğdu.

Trabzon Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Uzmanlık Eğitimi aldı.

Asistanlık döneminden itibaren sporcu yaralanmaları ve spor cerrahisi ile yakından ilgilendi. 2010-2012 arasında Manus El Grubu’nda el ve mikrocerrahi deneyimi edindi.

Koşu, yüzme ve bisiklete olan ilgisi nedeniyle koşu ve triatlon yarışlarına katılıyor. 10 kez half-ironman, 2 kez ironman mesafe yarışını tamamladı.

2016-2018 arasında Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sağlık Kurulu üyeliği yaptı. Maraton İstanbul Spor Kulübü Başkanıdır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.