Op. Dr. Taner Bekmezci

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Op. Dr. Taner Bekmezci

1993 yılında Adana Fen Lisesi’nden mezun oldu.

1999 yılında Tıp Fakültesi’nden mezun olup aynı yıl içinde uzmanlık eğitimine başlamak üzere SSK Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde çalışmaya başladı. Artroskopik cerrahi konusunda, döneminin sayılı merkezlerinden birisi olan Okmeydanı Ortopedi Kliniği’nde Dr. Mehmet Altun, Dr. Mehmet Uğur Özbaydar ve Dr. Selçuk Örsel ile çalışma fırsatı buldu. 2004 yılında uzmanlık eğitimini tamamladı.

2004-2005 yıllarında askeri görevini yapmak üzere Erzincan Asker Hastanesi‘nde çalışmaya başladı. Bu dönemden itibaren, artroskopik omuz-diz cerrahisi alanında cerrahi tedaviler uygulamaya başladı. Artroskopi alanında düzenlenen kurslara katılıp derneklere üye oldu.

2005 yılı sonunda Manus El ve Üst Ekstremite Cerrahisi grubuna katıldı. Grup içerisinde ortopedik travma ve spor travmatolojisi alanlarında hizmet vermeye başladı. Mikrocerrahi-Travmatik El Cerrahisi alanlarında eğitimini grup içerisinde Prof. Dr. Levent Yalçın ve Prof. Dr. Mehmet Alp’in eğitmenliğinde sürdürdü. Bu dönemde; dünyaca yaygın kabul gören, AO Kırık Tedavisi Grubu’nun eğitimlerini tamamlayarak, AO Mezunu ve Eğitmeni oldu. Sınırlı girişimsel kırık cerrahisi alanında tedaviler uyguladı.

2012 yılı sonuna kadar, Manus El ve Üst Ekstremite Cerrahisi grubunun hizmet verdiği tüm kurumlarda, ortopedik travma, spor travmatolojisi, omuz ve diz cerrahisi alanlarında, tam-yarı zamanlı ya da konsültan hekim olarak hizmet verdi.

Liv Hospital Ulus hastanesinin Omuz Cerrahisi Departmanı’nın kurulumunu gerçekleştirdi. Bu departmanın kuruluşunda ve gelişmesinde önemli rol oynayan Dr. Taner Bekmezci, Konsültan Omuz Cerrahı olarak görev yaptı.

Bahçeşehir Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak, Yardımcı Doçent Doktor kadrosunda görev almaya başladı.

MAKOplasty ( Robotik Diz ve Kalça Protezi) için Nicholson Center-Orlando / Florida’da eğitimini tamamladı.

Avrupa Spor Yaralanmaları-Diz Cerrahisi ve Artroskopi Cemiyeti’nin (ESSKA) ”Degenerative Joint Fellowship” bursunu kazanarak spor yaralanmaları konusunda tecrübelerini arttırmak amacı ile Prim. Univ. Doz. Dr. Thomas Müellner gözetiminde Evangelisches Krankenhous’da çalıştı.

2015 yılında Acıbadem Taksim Hastanesi’nde Spor Yaralanmaları bölümünü kurmak üzere göreve başladı. Spor yaralanmaları departmanının kurulumunu ve departman yönetimini gerçekleştirdi. Konsültan Omuz Cerrahı olarak çalıştığı bu görevinde, departman kalitesini arttırarak daha fazla bilinir olmasını sağladı.

2017 Ekim ayı itibari ile omuz diz ve kalça eklemlerinin, kireçlenme, spor yaralanmaları ve kırık tedavileri alanlarındaki çalışmalarını ve tedavilerini
Vital Fulya Plaza‘daki muayenehanesinde sürdürmektedir.