Op. Dr. Emre Karatekelioğlu

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı

Op. Dr. Emre Karatekelioğlu

Op. Dr. Emre KARATEKELİOĞLU, 1970 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve Lise eğitimini Ankara‘da tamamladı. 1993 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1993-1999 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Kadın Hastalıkarı ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini aldı. 1999 yılında Almanya Düsseldorf’da Zentrum Für Reproduktions Medizine’de Dr. Hugo Verhooven ile infertilite ve tüp bebek konusunda çalışmalar yaptı.

2000-2006 yılları arasında Eurofertil Tüpbebek Merkezi’nde çalıştı. 2005 yılında Dr. Haşim Cemaloğlu ile birlikte yürüttüğü çalışma ESHRE (EUROIAN SOCİETY OF HUMAN REPRODUCTION AND EMBRIOLOGY) tarafından en iyi genç araştırmacı dalında ödüle aday gösterildi. 2006-2007 yıllarında Pakize Tarzı Tüp Bebek ve Memorial Hastanesi tüp bebek ünitelerinde çalıştı. 2007-2010 yılları arasında Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi tüp bebek ünitesinde tıbbi direktör olarak görev yaptı. 2010-2012 yılları arsasında Avrupa’nın en büyük tüp bebek grubu olan İspanyol IVI grubun İstanbul’da açmış olduğu tüp bebek ekibinde görev aldı.

Halen İstanbul Tüp bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi ekibinde görev almaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilen Karatekelioğlu, ASRM (American Society for Reproductive Medicine), ESHRE (Europian Society For Human Reproductionand Embriology),Türk Jinekoloji ve Obsterik Derneği üyesidir.