Op. Dr. Alper Şişmanoğlu

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı

Op. Dr. Alper Şişmanoğlu

Op. Dr. Alper ŞİŞMANOĞLU, 1974 yılında Bulgaristan’ın Şumen kentinde doğmuştur. 1989 yılında Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç etmiş ve 1992 yılında Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nden mezun olarak lisans öncesi öğrenimini tamamlamıştır. 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1999-2004 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda ihtisasını almış ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

2004 – 2007 yılları arasında İstanbul Alman Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapmış, Infertilite ve IVF sertifikasyon eğitimini tamamlamıştır. 2007 – 2008 yılları arasında Erzincan Asker Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde askerlik vazifesini yerine getirmiştir. 2010 yılında 5 ay süreyle İstanbul Alman Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak, Prof. Dr. Timur GÜRGAN ve ekibi ile beraber İnfertilite, üreme endokrinolojisi ve tüp bebek uygulamaları. Jinekolojik endoskopi ve infertilite cerrahisi konularında çalışmalar yapmıştır.

İnfertilite, üreme endokrinolojisi ve tüp bebek uygulamaları, jinekolojik endoskopi ve infertilite cerrahisi konularındaki çalışmalarına 2014 yılından beri İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Tüp Bebek Bölümü’nde devam eden Op. Dr. Alper ŞİŞMANOĞLU, Evli ve 2 çocuk babasıdır.